Мешканці ЖК Grand Village вийшли на протест

Мешканці ЖК Grand Village вийшли на протест через тарифи на світло

У селі Сокільники біля Львова мешканці ЖК Grand Village вийшли на протест через завищені тарифи на комунальні послуги. Люди кажуть, що плату за світло їм нараховують за комерційним тарифом. Це вдвічі більше, ніж мало б бути для населення.

У пікеті взяли участь близько 20 людей. Мешканці ЖК Grand Village вимагали, щоб забудовник уклав прямий договір між ОСББ, мешканцями квартир і “Львівобленерго”, аби тарифи для мешканців стали людськими.
  

Зараз є проблема зі світлом. Тобто ми платимо по комерційному тарифу. Особливо багато платять ті, хто ще тільки почав роботи ремонт і йому треба сушити стіни. Я переплатив за півтора року приблизно 5 тисяч гривень”, – каже мешканець будинку Олег Солонинка.

 

Мешканці новобудов у Сокільниках під час протесту

 

Ми оплачуємо по комерційному тарифу 3,68 кВт год. Враховуючи, що зараз тариф має бути 1,68. Це є перша і основна проблема. Ми не отримуємо якихось тверджень від забудовника чому ми це робимо. Це є найбільша проблема нашого будинку“, — розповідає мешканка будинку Марта Максимюк-Козак.

 

За комунальні послуги, зокрема і електроенергію, мешканці будинку щомісяця платять забудовнику. За словами голови ОСББ Ірини Волошинської щомісяця комунальні за чотири будинки становлять 70-80 тисяч гривень.

Забудовником, за словами управителя об’єднання співвласників багатоквартирних будинків Андрія Ковшика — є фірма “ГАЛ-ДЕВЕЛОПМЕНТ”.

 

ЖК Grand Village

Ми хочемо, щоб забудовник зробив нам розпуск електроенергії, який він нам регламентує і каже, що він це зробить, та щоб опустив тариф до 1,68 кВт∙год. І щоб за місяць-другий максимум ми вже могли оформляти документи на прямі договори кожна квартира“, — каже управитель об’єднання співвласників багатоквартирного будинку Андрій Ковшик.

Мешканці хочуть укласти договори із “Львівобленерго”. У компанії кажуть, що поки забудовник не надасть потрібні документи, то договори із мешканцями укласти не зможуть.

Забудовник нам надавав дозвіл на початок будівельних робіт цього будмайданчка і документи, які засвідчують право на землю цього кварталу забудови. Інших документів, які підтверджують, що житлові будинки введені у експлуатацію, а відповідно і можливість застосування тарифу, як для населення, в ПрАТ “Львівобленерго” відсутні“, — каже заступник директора з комерційного обліку “Львівобленерго” Юрій Кошла.

Також мешканці хочуть укласти не лише договори щодо електроенергії, а й щодо водопостачання.

Представник фірми-забудовника виходив до людей. Та надати коментарі на камеру журналістам Суспільного — відмовився. Згодом керівник фірми “ГАЛ-ДЕВЕЛОПМЕНТ” Тарас Тринога повідомив, що питання врегулювали.

 

Після пікету з залученням ЗМІ мешканці добились цього…

Відповідно до документів, які отримали мешканці, врегулювати питання щодо ціни на електроенергію забудовник зобов’язався до 31 серпня 2021 року. Щодо водопостачання до 31 жовтня 2021 року.

 

Джерело:  Суспільне мовлення України