Новий порядок обстеження прийнятих в експлуатацію новобудов

Обстеження об’єктів будівництва прийнятих в експлуатацію

Відтепер паспорт об’єкта будівництва, складений за результатами обстеження, виготовлятиметься за допомогою Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Відповідну постанову, розроблену Мінрегіоном, було схвалено на засіданні Уряду 28 квітня, повідомила прес-служба міністерства.

Новий порядок проведення обстеження об’єктів будівництва і споруд дає змогу визначити їхній поточний технічний стан і перспективу експлуатації в подальшому. Завдяки обстеженню виявляються дефекти та можливі пошкодження, які можуть спричинити аварійну ситуацію або повне чи часткове руйнування об’єктів.

Паспорт повинен бути складений для всіх об’єктів класу наслідків СС2 і СС3, зокрема, це заклади освіти, культури, спорту, медичного і оздоровчого призначення, адміністративні будівлі, об’єкти інженерної, транспортної інфраструктури та енергетики, а також багатоквартирні житлові будинки незалежно від класу наслідків.

Повідомляється, що завдяки прийнятим змінам органи державної влади, місцевого самоврядування та громадяни отримають відкритий доступ до інформації про фактичний технічний стан будівель і споруд, термінів їхніх планових обстежень, а також до рекомендацій експертів щодо необхідних заходів для забезпечення надійності та безпеки об’єктів.

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов

«Це допоможе забезпечити ефективний контроль за дотриманням власниками або управителями вимог законодавства щодо обов’язкового обстеження технічного стану будівель шкіл, дитсадочків, житлових будинків», – пояснив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Змінами також передбачено, що виконувати роботи з обстеження зможуть лише виконавці, які пройшли професійну атестацію та отримали кваліфікаційний сертифікат на право виконання робіт з обстеження у будівництві, або підприємствами, установами чи організаціями, у складі яких є такі виконавці. Інформація про них міститиметься у «Реєстрі будівельної діяльності», що є компонентом Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва

джерело: Ліга.Закон