Проблеми ЖК «Південний»

Проблеми ЖК «Південний»

Мешканці із житлового комплексу «Південний» в Сокільниках передали записку про проблеми ЖК «Південний». Вважаємо за необхідне ще раз підсумувати усі труднощі мешканців цих багатоповерхівок у селі та максимально надати цим проблемам наголосу.

Інформацію подаємо мовою оригіналу із мінімальними правками:

  • Сокільницька сільська рада протягом багатьох років ігнорує будь-які потреби мешканців нашого житлового комплексу. Доходило до абсурдних ситуацій, коли депутат попереднього скликання прямою мовою говорив, що ми не є мешканцями Сокільників, оскільки недостатньо тут прожили і не заслуговуємо, щоб рада дослухалася до наших потреб.
  •  Не прийняті на баланс села вулиці нашого ЖК. Ремонт дорожнього покриття вулиць, очистка від снігу в зимовий час проводиться силами забудовника та мешканців. Сільська рада прямим текстом заявляє, що вулиці на балансі села не знаходяться, а тому нічого робити на них не будуть. В тому числі і влаштовувати вуличне освітлення.
  • ОСББ, які функціонують на території нашого ЖК, не можуть протягом довгого строку (із 2018 року) відвести земельні ділянки під будинками.
  • На громадських слуханнях змін до генплану с. Сокільники, які відбувалися 08 січня 2020 року, представниками мешканців нашого ЖК були подані зауваження, в яких мешканці просили врахувати їхні потреби, в тому числі щодо розміщення об’єктів соціальної інфраструктури таких як школа, дитячий садочок, паркову зону, спортивні об’єкти. Проте такі потреби були проігноровані, а такі вимоги назвали війною забудовника з сільським головою. Більше того, не зважаючи на зауваження мешканців про те, що у старому генплані на земельній ділянці площею приблизно 20 га, яка межує з нашим ЖК, було заплановано розміщення школи, дитячого садочка, стадіону та паркової зони, але у 2021 році для того, щоб вивільнити побільше земель, сільською радою переміщено такі об’єкти на пайові землі, що викликає питання в законності таких дій і фактично унеможливлює реалізацію будівництва вказаних об’єктів. Варто зазначити, що на пропонованих змінах до генплану вказані об’єкти і надалі розміщені на генплані чомусь на пайових землях. Втім, треба додати, що вже в червні 2021 після судового позову щодо забудови урочища КАДІМ сільська рада (знову ж таки без нового громадського обговорення) затвердила новий Генплан-2021, в якому школу і садок повернули на 20 га з пайових земель. Проте мешканців і надалі турбує питання забудови стіна-в-стіну новими багатоквартирниками та невиконання обіцянок сільської ради щодо об’єктів інфраструктури – школи, садка, парку, спортмайданчика.
  • Сільська рада зараз активно роздає земельні ділянки під житлову забудову. Такими темпами на території ОТГ не залишиться нероздерибанених земельних ділянок. Мешканців нашого ЖК турбує доля земельної ділянки площею приблизно 20 га, яка межує з нашим ЖК. Саме на частині цієї земельної ділянки мешканці неодноразово зверталися до сільської ради про розміщення об’єктів соціальної інфраструктури, які необхідні нам для комфортного проживання. Попри обіцянки чинного сільського голови п. Сулимка, який в час передвиборчої кампанії у весь голос обіцяв мешканцям нашого ЖК, що він забезпечить розміщення школи, дитячого садочка, стадіону, паркової зони на частині вказаної земельної ділянки, спостерігаючи за фактичними діями сільської ради, ми сумніваємося, що п. Сулимко дотримає свого слова.
  • Громада нашого ЖК обурена тим, що наші інтереси продовжуються ігноруватися місцевою владою. Ми продовжуємо законним способом захищати свої інтереси і не дамо можливості владі села роздерибанити землі, що межують з нашим ЖК, без врахування наших інтересів. Ми, як мешканці Сокільників, як ті, що сплачують податки в бюджет нашої ОТГ, вимагаємо, щоб наші інтереси враховувалися місцевою владою. І будемо відстоювати ці інтереси в судах, якщо нас не почують».

 

Проблеми ЖК «Південний»
Проблеми ЖК «Південний»

Джерело:  Leopolis.news