Що таке котедж

Що таке котедж?

Є багато різних типів нерухомості – приватні будинки, квартири, котеджі, пентхауси, таунхауси, особняки, вілли та інші. Кожен з них має свої особливості, недоліки та переваги. А що таке котедж?

Розглянемо, що таке котедж і чим він відрізняється від приватного будинку.

Котедж – це приватний, індивідуально спроєктований, дорогий будинок, розташований за межами або в межах міста на окремій невеликій ділянці землі з ландшафтним дизайном. Зазвичай, це житло налічує до 3-х поверхів, площею від 100 до 500 кв.метрів, та призначене для постійного або тимчасового проживання однієї великої родини. Це житло відрізняється від інших тим, що розташоване лише в котеджному містечку, та пов’язане комунікаціями з сусідніми котеджами.

B котеджах можливо жити цілий рік або здавати їх в оренду — подобово, помісячно, або на тривалий проміжок часу.

Термін «котедж» має англійське походження (cottage). Зараз він зустрічається в усьому світі. Дослівно ця назва перекладається, як одноповерховий будинок з прибудовою у вигляді мансарди.

У різних країнах котеджі мали різноманітне призначення. В наш час котеджі все частіше призначаються для постійного проживання, а не тільки заміського відпочинку, як було раніше.

Чим відрізняється котедж від приватного будинку?

Чим відрізняється котедж від приватного будинку

Давайте розберемося.

Дехто називає котедж поліпшеним варіантом приватного будинку. Але існує кілька ключових відмінностей:

  • Площа приватного будинку переважно менша 100 кв.м, площа ж котеджу навпаки буває від 100 до 500 кв.м.
    Котедж розташовується в котеджному містечку серед аналогічних споруд, а будинок може розташовуватись, як окрема будівля.
  • Будинок може існувати без комунікацій (газ, вода, каналізація та світло). В котеджі усі комунікації під’єднані до загальної системи комунікацій котеджного містечка.
  • Земельна ділянка біля будинку може використовуватися в якості городу або саду. Прибудинкова територія котеджу, найчастіше має декоративну функцію та стає зоною відпочинку з декоративними деревами, мангалом, басейном та іншим.

Відмінності котеджу від дачі.

Відмінності котеджу від дачі

Котедж має ряд відмінностей від дачі:

  • Дачі будуються тільки за містом, а котеджі можуть бути і в межах міста.
  • Площа дачі менша 70 кв.м, а котеджу – від 100 до 500 кв.метрів.
  • Зовнішній вигляд: котеджу на відміну від дачі, приділяється багато уваги. Оформленням прибудинкової території котеджу займаються ландшафтні дизайнери. Власники дачі переважно це роблять самостійно, та інколи не дуже вдало.
  • Котедж призначений для постійного проживання, а дача – тільки для сезонного перебування.
  • В котеджі повинні бути всі комунікації котеджного містечка, дача ж навпаки може існувати без них.

Відмінні риси котеджу від приватного будинку (маєтку) або вілли

Найчастіше люди використовують слово «маєток» або «вілла», як синонім котеджу. Але насправді це три різних види нерухомості, які відрізняються один від одного за рядом параметрів.

Вілла – вид елітної заміської дачі для олігархів. Нескладне планування котеджу у порівнянні з нею виглядає скромно та практично. Зазвичай, вілли призначені для сезонного або періодичного проживання, та будуються на курортах, березі озера, річки або моря. Котедж має розташування тільки в котеджному містечку, та в ньому живуть цілий рік.

Маєток – престижний вид житла для виключно заможних людей. Ця нерухомість найчастіше стає родовим гніздечком, підкреслює статус свого власника в суспільстві та дає йому можливість жити в умовах розкоші, серед парків та водойм. На відміну від котеджу, маєток завжди стоїть ізольовано і ніколи не під”єднаний до загальних комунікацій, всі його системи встановлені автономно.

Слід зазначити, що зовнішній вигляд котеджу – це частина іміджу господаря. Тому до його облаштування підходять з особливою увагою. Внутрішнє планування та інтер’єр повинні поєднуватися із зовнішнім виглядом будівлі. Тому, ще до будівництва, потрібно визначитися зі стилем.

Архітектурних дизайнерських напрямків є чимало, між собою вони відрізняються формою, матеріалами та конструктивними особливостями.

  • Більшість котеджів побудовані в класичному стилі – простота форм, симетрія і чіткість ліній, міцні фасади без нагромаджень і химерності. Солідний вид надають колони.
  • Актуальним стає європейський стиль котеджів – охайні прості споруди без надмірностей. Для оздоблення використовується цегла, штукатурка та каміння.
  • Іспанці будують котеджі із цегли, а головна їх особливість – наявність біля будинку невеликого подвір”я для відпочинку.
  • Американський стиль котеджу стає все більш популярним в нашій країні завдяки його практичності. У Штатах часто будують цегляні або кам’яні невеликі одноповерхові приміщення з плоским дахом, без поділу на вітальню, кухню і так далі.
  • В котеджі з каменю, який має півтора або два поверхи, обов’язково облаштовано каміном – це особливості англійського стилю.
  • Котеджі у скандинавському стилі будуються з дерева, ззовні вони дуже схожі на наші будинки.
  • На піку популярності в архітектурі зараз модернізм. Головна його особливість – це можливість поєднати в собі кілька стилів на свій розсуд. Власники таких будинків на свій смак обирають форми та оздоблювальні (облицювальні) матеріали, але головна специфіка цього напрямку – великі вікна та вітражне скло.

На вибір стилю котеджу впливає спосіб життя його господарів, потреби сім’ї та, звичайно, інші суб’єктивні фактори.

Відмінні риси котеджу від приватного будинку або вілли

Робимо висновки. Котедж це:

  • великий впорядкований простір всередині будинку та на прибудинковій ділянці,
  • можливість облаштувати все на свій смак,
  • відсутність сусідів за стіною,
  • розташування на території котеджного містечка, з охороною та камерами відеоспостереження, що забезпечує мешканцям додаткову безпеку.

Таким чином, можна сміливо стверджувати, що котеджі створені для комфортного життя. Але треба зауважити, що придбання готового котеджу або його будівництво вимагає великих грошових вкладань.