Суд передумав повертати 20 га розданої в Сокільниках землі

Суд передумав повертати 20 га землі розданої в Сокільниках

Львівський апеляційний господарський суд передумав повертати 20 га землі розданої в Сокільниках та скасував рішення суду першої інстанції, яким було визнано недійсними 10 наказів Головного управління Держземагенства у Львівській області. Згідно з цими наказами, десятьом особам було надано дозволи на розробку проєктів землеустрою щодо відведення ділянок по 2 га у власність у Сокільниках.

Згідно з рішенням суду першої інстанції, усі накази про дозвіл на виготовлення проєктів датовані листопадом 2013 року. Ділянки орієнтовною площею 20 га роздали для ведення власного господарства.

Сокільницька сільська рада звернулася до суду, оскільки за генпланом на розданих землях уже запрєктували житлову забудову за програмою президента України «Доступне житло».

Натомість представник управління Держземагенства у Львівській області стверджував, що на момент прийняття оскаржуваних наказів спірні земельні ділянки не були комунальною власністю територіальної громади села Сокільники, та не мали цільового призначення землі житлової та громадської забудови, а обліковувались як землі сільськогосподарського призначення державної власності.

Суд першої інстанції задовольнив позов Сокільницької сільради, з наступних підстав. У 2008 році Сокільницька сільрада прийняла рішення №413 про коригування Генерального плану села. Державний інститут проектування міст «Містопроект» розробив коригування генерального плану, яке пройшло процедуру погодження та отримало позитивні висновки всіх контролюючих органів, в тому числі управління Держкомзему у Пустомитівському районі.

У квітні 2012 року Сокільницька сільрада своїм рішенням затвердила Генплан села Сокільники. Спірні ділянки на момент видачі наказів не перебували в державній власності, знаходились в межах адміністративно-територіальної одиниці, їх бажане місце розташування суперечило Генеральному плану с. Сокільники, а відтак, управління Держземагенства у Львівській області не мало достатніх повноважень для видачі наказів.

Натомість колегія суддів апеляційного суду постановила, що землі роздали законно, оскільки спірні земельні ділянки, визначені коригуванням генплану, запропоновано включити в межі населеного пункту шляхом зміни його існуючих меж, однак на момент видачі наказів і розгляду справи судом першої інстанції, межі села Сокільники не змінювалися.

Окрім того, надані землі є сільськогосподарського використання. Рішень про зміну цільового призначення спірних земельних ділянок не було. «Суд не може розцінювати як доказ неправомірності дій Держземагенства ту обставину, що у майбутньому такі земельні ділянки стануть землями житлової та громадської забудови, оскільки справа вирішується за існуючими на теперішній час обставинами і при прийнятті рішення суд не повинен керуватися обставинами, які можуть виникнути у майбутньому», – сказано у постанові апеляційного суду.

джерело: Наші гроші. Львів