скандальне будівництво багатоповерхівок у Сокільниках

Перша перемога громади – суд призупинив скандальне будівництво

Львівський окружний адміністративний суд виніс ухвалу, якою зупинив дію рішення Сокільницької сільської ради, яким у лютому 2021 року було погоджено зміни до детального плану в урочищі Кадім для будівництва багатоповерхівок на земельній ділянці площею 2 гектари.

Стало відомо, Пустомитівський райвідділ виконавчої служби 6 травня відкрив з цього приводу виконавче провадження.

виконавче провадження

Нагадаємо, що відповідно до Генплану села, цей квартал в урочищі Кадім, в якому, зокрема, виділено ділянки для ветеранів АТО/ООС, позначено як «резервні території садибної забудови». Тобто тут можна будувати виключно приватні будинки або котеджі.

Наміри забудовників (які в очевидь знайшли порозуміння з місцевою владою) спорудити на цій території дві багатоповерхівки на 13 під’їздів та 200 квартир викликали невдоволення у громади. Ще у серпні 2020 року виник скандал в облдержадміністрації, де відбувалося засідання погоджувальної ради при департаменті архітектури та містобудування ЛОДА, на якому планували погоджувати зміни до генерального плану села Сокільники.

Небайдужі мешканці села, які прийшли на це засідання, заявили, що неприпустимо так агресивно забудовувати село, в якому уже проживає 10 тисяч мешканців, зменшуючи при цьому кількість шкіл, дитячих дошкільних закладів, та не будуючи нових дитячих майданчиків. Окрім того, вони звертали увагу на відсутність необхідної інфраструктури та інженерних мереж для будівництва багатоквартирних будинків у селі.

Ідею цього будівництва в селі просували за допомогою поширення так званого “меморандуму” — презентації проектної пропозиції забудови, в якій фірма-забудовник “Перспектива Девелопмент” обіцяла виконати все те, що й без того зобов’язана була зробити (зокрема, провести комунікації і дотримуватися нормативів ДБН), а також посприяти в будівництві школи. Обслуговувати мешканців новобудов обіцяла компанія “Карпатбудсервіс”.

Мешканці Сокільників побоюються, що будівництвом двох багатоповерхівок у селі можуть легітимізувати багатоповерхову забудову в цілому кварталі. Мовляв, як тільки з’являться перших два будинка, почнуться нові багатоповерхові забудови. Окрім того, вони обурені тим, що громадські слухання з цього приводу було проведено тишком. Більше того, обізнаність депутатів, які голосували за це рішення, щодо багатоповерхової забудови була мінімальною. А деякі, згодом, навіть відкликали свої голоси.

Задля того, щоб зупинити перетворення затишного приміського села у ще одну гамірну околицю обласного центру, активісти ГО “Зручна громада” подали позов до Львівського окружного адміністративного суду, в якому просять скасувати і визнати протиправним рішення Сокільницької сільської ради, про внесення зміни до детального плану в урочищі Кадім. Перше судове засідання у цій справі призначено на 26 травня цього року.

На забезпечення цього адміністративного позову суд також виніс ухвалу, якою зупинив дію рішення Сокільницької сільської ради. З цього приводу вже відкрито виконавче провадження.

виконавче провадження

Нагадаємо, що, окрім позову до суду, місцеві активісти надіслали колективні звернення щодо згаданих рішень місцевої влади до правоохоронних органів та обласної влади: листи надійшли в ДБР, прокуратуру, СБУ, до народного депутата Галини Васильченко, міжфракційного об’єднання «Львівщина», голови ЛОДА Максима Козицького, департаменту архітектури ЛОДА та голови облради пані Гримак.

Богдан Скаврон

джерело: Діло