Таунхаус, дуплекс чи пентхаус, що обрати

Таунхаус, дуплекс чи пентхаус, що обрати?

Квартирне питання завжди буде актуальним. Більшості городян для життя обирають квартири у багатоповерховому будинку. Але забезпечені люди обирають велике та комфортне житло. Таке, наприклад, як власний будинок, таунхаус, дуплекс чи пентхаус.


Розгляньмо, що ж таке таунхаус, дуплекс чи пентхаус, та чим вони відрізняються один від одного?

Таунхаус - це гібрид міської квартири та заміського будинку


Таунхаус – це гібрид міської квартири та заміського будинку. Цей тип забудови складається з блоків дво- або триповерхових квартир із загальними стінами, але обов’язково з окремими входами.

Типове планування:

  • перший поверх – вітальня, їдальня та кухня
  • другий – кабінет, дитяча, спальня.
  • санвузол на кожному поверсі

Таунхауси популярні серед представників середнього класу через невисоку вартість та вдале поєднання переваг міської квартири і заміського будинку. Важливо також, що плата за комунальні послуги у будинку нижча, ніж у котеджі. Відсутність або невеликі розміри земельної ділянки можна вважати і перевагою і недоліком, оскільки все залежить від бажання господарів доглядати за землею. Але той факт, що не потрібно купувати землю – безсумнівно є перевагою. Однак, таунхаус обов’язково повинен перебувати в межах міста (Town – місто, House – будинок).

Коли говорять про таунхауси, завжди мають на увазі недороге житло. У елітних котеджних містечках таунхауси не будують, а серед житла бізнес-класу вони пропонуються, як бюджетний варіант. Деякі рієлтори вважають їх гідною альтернативою квартирам у нових багатоповерхівках, та що за цим видом житла – майбутнє.
 

Дуплекс - окремий заміський будинок, поділений на дві ізольовані секції з окремими входами


Дуплекс – це окремий заміський будинок, поділений на дві ізольовані секції з окремими входами, об’єднані тільки загальними стінами та дахом. Загальною є і система комунікацій. Навколо дуплексу, зазвичай, розташована невелика ділянка землі, яка є власністю господарів житла.

Дуплекси зустрічаються всюди – від недорогих забудов до котеджних містечок класу люкс. Купівля дуплексу є ідеальною для родин, які добре знають одне одного. А також для людей, діти яких в майбутньому зможуть жити поруч, але ізольовано. У кожного господаря є власна ділянка, де можна облаштувати місце відпочинку з мангалом і альтанкою, басейн та інше. Загальну прилеглу територію найчастіше облаштовують узгоджено. За взаємної згоди тут можна розмістити дитячий чи спортивний майданчик.

Отже, коли говорять «таунхаус», мають на увазі будинок зі зблокованих малоповерхових котеджів, суміщених один з одним бічними стінами (наприклад, десять будинків в лінію). Коли говорять «дуплекс», мають на увазі окремий комфортабельний котедж на дві, переважно двоповерхові квартири з окремими входами. Це як правило.
 

Пентхаус - це розкішне міське житло на останньому поверсі


Пентхаус – це розкішне міське житло на останньому поверсі, найчастіше – на даху багатоповерхового будинку. Перші пентхауси з’явилися у США близько 100 років тому і швидко поширилися у світі. Вхід в пентхаус окремий, зазвичай, це власний ліфт.

Пентхаус може мати (в собі) все, що забажає власник (невеликий зимовий сад з екзотичними рослинами, басейн, оглядовий та навіть майданчик для гелікоптерів). Вартість пентхауса завжди індивідуальна, оскільки кожна пропозиція такого житла унікальна. Коштують пентхауси дорого (набагато дорожче таунхауса), але попит на них стабільний.