який стиль інтер'єру обрати

Який стиль інтер’єру обрати для майбутньої квартири або будинку?

На перший погляд, все досить просто – потрібно керуватися своїми смаками і уподобаннями, досконало вивчити, які напрямки та стилі зараз в моді, чим вони відрізняються один від одного, які характерні риси їм притаманні, який стиль інтер’єру обрати.

Пропонуємо вашій увазі деякі найпопулярніші стилі оформлення квартир та будинків.

Класичний стиль

Класичний стиль інтерьеру

Класичний стиль виник у 17-му столітті, але і через стільки часу не втратив своєї актуальності. Класика в моді і зараз. Для класики характерна врівноважена композиція, багаті аксесуари, чітке зонування кімнат на зони відпочинку, роботи та обідню зону.

У класичному стилі переважають пастельні тони – бежевий, колір слонової кістки, блакитний, золотий, рожевий і білий. Останній найчастіше використовують як основний, наприклад, в кольорі стін, а також виділяють з його допомогою деталі: меблі, текстиль, декор. А яскраві відтінки, такі, як червоний, блакитний, синій, фіолетовий та інші «багаті» кольори, допоможуть зробити інтер’єр завершеним.

Оздоблення стін, в першу чергу, повинно бути акуратним. Це – гладкі шпалери, покриття з лаконічними візерунками, смугами, вензелями та іншими прикрасами. Стеля, як правило, оздоблюється ліпниною, але, якщо у вашому будинку дуже низькі стелі, краще залишити її гладкою. На підлогу найчастіше кладуть паркет або ламінат, який імітує паркетну «ялинку». Меблі повинні бути масивними, дерев’яними з розкішною шкіряною або текстильною оббивкою з додаванням люрексу. Оформлені в класичному стилі квартира або будинок будуть актуальні і через 5-10 років.

Скандинавський стиль

Скандинавський стиль інтерьеру

Стиль «сканді», як ласкаво називають його фанати, можна схарактеризувати трьома словами: простота, функціональність, затишок. Він увійшов в моду нещодавно, але, схоже, надовго.

Інтер’єри у скандинавському стилі завжди мінімалістичні та бюджетні, але при цьому домашні і теплі. Стиль досить універсальний, в ньому немає специфічних деталей, але багато елементів, які створять комфорт і затишок: світлі стіни, мінімалістичні м’які меблі, зелені рослини, текстиль, гарний і корисний декор.

Для “сканді” характерно багато світла, великі вікна, інколи без штор (щоб світла було ще більше), простота ліній та форм, багато вільного простору без зайвих предметів. Зелені кімнатні рослини підкреслюють та доповнюють своєю свіжістю.

Білий колір вважається основним. Причина такої популярності проста: в північних країнах мало сонця і природного світла, тому в інтер’єрі переважають білий та інші світлі відтінки декору (сірий, світло-сірий, ніжно-блакитний). Водночас, яскраві акценти зможуть додати життя інтер’єру. Для оздоблення стін використовується фарба або прості шпалери. Підлога, переважно, дерев’яна або викладена однотонною плиткою.
Ще одна відмінна риса цього стилю – натуральність. Найкраще, якщо в кімнаті стоять меблі з натурального дерева, текстиль створений з льону, бавовни або шовку.

Кожен інтер’єр скандинавського стилю повинен бути не тільки мінімалістичним, але й індивідуальним. Цю властивість додають йому сімейні фотографії, хенд-мейд аксесуари, постери на стінах та інше. Важливо, щоб це був не «декор заради декору», а корисна річ, яка зображає характер власників.

Лофт

лофт стиль інтерьеру

Стиль лофт полюбляють неординарні особистості, аскети, люди, для яких головне – свобода та простір. Саме цим напрямком дизайну можна підкреслити індивідуальні риси господаря, оскільки недбалість, яка притаманна стилю, дає можливість розгулятися його фантазії.

Попри те, що зазвичай лофт вимагає багато простору, він створюється і в міських квартирах. Бажано, щоб кімната була не найменшою, з досить високою стелею. Дехто використовує стиль лофт у дворівневих квартирах новобудов.
Основні риси стилю лофт – бетонні поверхні, стара цегла, великі простори і високі стелі, відкриті комунікації, труби та вентиляція.

У лофті переважають натуральні відтінки: сірий та коричневий, кольори цегли і бетону. Стелі і стіни можуть бути просто протиньковані під звичайний сірий бетон. Цей стиль полюбляє цеглу – декоративний матеріал для оздоблення однієї зі стін. Інколи стіни в таких приміщеннях прикрашають графіті, щоб створити відчуття необробленої та занедбаної зовнішньої стіни.

Підлога також може бути бетонною або виконаною зі спеціального паркету. В таких інтер’єрах не потрібно багато меблів, адже основною прикрасою є вільний простір. Інколи меблі використовують для зонування приміщень. Наприклад, книжковий стелаж може стати перегородкою між спальнею та кухнею, а барна стійка – між кухнею та вітальнею. Меблі повинні виглядати так, начебто їх збирали випадковим чином, не намагаючись знайти щось оригінальне, і при цьому бути абсолютно унікальними.

Стиль контемпорарі

контемпорарі стиль інтерьера

Контемпорарі – це простота, стриманість та функціональність. Завдяки тому, що для таких інтер’єрів використовують штучні, сучасні матеріали та прості форми, його можна створити з невеликим бюджетом.

Стилю контемпорарі притаманні стримані кольори – молочний, світло-бежевий, сірий, білий. Для облаштування підлоги можна використовувати ламінат, керамічну плитку або однотонне килимове покриття.

Меблі повинні бути тільки функціональними, не занадто масивними, зручних та простих форм, щоб добре вписуватись у простір, а не створювати відчуття захаращеності.

Не варто забувати і про аксесуари, оскільки вони додають життя в інтер’єр. Можна обрати гарні вази для квітів, повісити декілька картин – на цьому і обмежитись.

Мінімалізм

Мінімалізм стиль інтерьера

Мінімалізм в інтер’єрі повинен відповідати стану душі власника квартири. Він підійде тим, хто знаходиться в гармонії з собою і кому не потрібні зовнішні атрибути, а тільки тиша, спокій та порядок. Прихильники цього стилю вважають, що тільки відкинувши все зайве, можна побачити красу.

Мінімалізм – це завжди продуманість простору, без надмірностей, переважають чіткі лінії і форми. У кімнаті не повинно бути багато речей. Все, обов’язково, має бути функціональним та простим.

Стиль мінімалізм не вимагає певних правил в кольорах. Кращим вважається монохром, але найчастіше за основу беруть білий та сірий, інколи використовують коричневий, світло-блакитний. Також можна використовувати холодні кольори металу, теплі пастельні відтінки та дерево. Однак обов’язково варто врахувати, що для оздоблення вибирають один колір, а акцентами додають інші. Наприклад, контрастний килим на однотонній підлозі.

У мінімалізмі не можна обійтися без шпалер, фарби та традиційного ламінату. Меблі повинні бути функціональними, але при цьому завжди виглядати просто. В них часто використовують скло та пластик, щоб вони були більш прозорими і непомітними.

Неокласика

Неокласика стиль інтер'єру

Інтер’єр в стилі неокласики ще відомий, як «дочка» класики, але в більш сучасному варіанті. Неокласика увібрала в себе красу класичного стилю та риси сучасності, які необхідні людині сьогодні. Неокласика була і буде ознакою доброго смаку, вона лаконічна, елегантна і багата.

Які саме сучасні риси притаманні неокласиці? Це легкість, витонченість форм та ліній, суворе дотримання пропорцій, мінімум прикрас, використання сучасних матеріалів і технологій, які подобаються дизайнерам та відкривають великі можливості в порівнянні з класичним стилем.

Ще одна перевага – невеликі витрати по бюджету. Можна використовувати штучні матеріали і при цьому зробити дуже естетичний інтер’єр.

У палітрі кольорів сучасної класики переважає світла гама (бежевий, молочний, світло-сірий та блакитний). Як акценти можна зустріти і темні, глибокі тони, наприклад, винний, зелений або синій. Для неокласики характерне забарвлення в пастельних тонах та оздоблення тканинами, підлога – з дерева або керамограніта.

Дизайн меблів в неокласиці більш легкий, вишуканий і мінімалістичний, без великої кількості різьблення. Лінії більш прямі, а самі меблі функціональні, без зайвої помпезності.

Декор також більш стриманий в порівнянні з класикою. У таких кімнатах знаходиться менше антикварних речей, але при цьому в невеликій кількості вони будуть доречні і додадуть розкоші.

Еко-стиль

еко стиль інтер'єру

Еко-стиль виник для відтворення природи у себе в будинку. Вважається, що людина по-справжньому може відпочити та набратися сил і енергії тільки в будинку, в якому інтер’єр виконаний з натуральних і нешкідливих матеріалів, таких як дерево, глина, скло, камінь, цегла і ніякої хімії. В такому будинку є всі переваги, на відміну від міських задушливих квартир.

Основні кольори, в яких виконується еко-стиль, природні: зелений, блакитний, колір води, каменю, дерева, ґрунту тощо.

В еко-стилі немає певних правил та аксіом. У ньому можуть відчуватись ваші звички, характер, вік, уподобання. Еко-стиль можна відтворити в будь-якому приміщенні. Це може бути квартира, будинок, дача, котедж. Єдина вимога – не повинно бути нічого з пластика, метала, особливо в меблях та різних елементах декору.

В еко-стилі все має бути простим, природним, та гармонічно поєднуватись між собою.

Стіни в еко-стилі можна зробити дерев’яними або з коркового покриття. Можна використовувати прості шпалери з не дуже помітним малюнком, керамічну плитку, оздоблювальний камінь або білу штукатурку. Ці матеріали натуральні, не містять різних шкідливих речовин для організму людини та чудово підходять для еко-стилю. Також можна використовувати натяжні стелі, які завжди підходять до будь-якого інтер’єру. Для підлоги в інтер’єрі еко-стилю чудово підійде камінь або плитка натуральних відтінків. Великим попитом користується дерев’яний паркет, який найкраще підходить до цього стилю. Дерево завжди користується попитом, але коштує дорожче.

Меблі в еко-стилі найкраще купувати з натурального дерева. Гарно виглядають столики і табурети, зроблені з природного каменю або мармуру, з суцільного дерева або його стилів. Слід пам’ятати, що меблі, виготовлені в еко-стилі, коштують досить дорого.

Головне в еко-стилі – не перестаратися з деревом. Інакше можна перетворити квартиру в дерев’яний ящик.