Українці можуть втратити свої земельні ділянки

Українці можуть втратити свої земельні ділянки

Власники сертифікатів на право земельного паю мають встигнути оформити право власності на земельну ділянку до 2025 року. Після 1 січня 2025 року власники земельних ділянок, які не оформлять на них право власності, можуть їх втратити, земельні ділянки будуть передані у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані.
 

Отримання кадастрового номера земельної ділянки – необхідна умова для реєстрації права власності. 

Право на земельний пай засвідчується сертифікатом. Його власник має право володіти та користуватися своїм паєм.

Сертифікат засвідчує лише право його власника на отримання земельної ділянки (а не право на саму ділянку).

Як отримати кадастровий номер: перелік документів

  • звернутися до відповідної сільської, селищної, міської ради із письмовим запитом про передачу у власність відповідної земельної ділянки та надання дозволу на розробку проектної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в на місцевості. До заяви необхідно додати: копію сертифікату на земельну частку (пай).
  • після отримання рішення сільської, селищної, міської ради необхідно звернутися до землевпорядної організації та укласти договір на розробку проектної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в на місцевості.
  • за результатами розробки вказаної проектної документації потрібно зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі з присвоєнням їй кадастрового номеру. За результатами реєстрації видається Витяг з Державного земельного кадастру.
  • після того, як ви отримали Витяг з Державного земельного кадастру, вам необхідно звернутися до відповідної сільської, селищної, міської ради для затвердження проектної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в на місцевості для оформлення земельної ділянки у власність;
  • із рішенням про затвердження проектної документації необхідно звернутись до державного реєстратора та здійснити реєстрацію права власності на земельну ділянку. За результатами реєстрації отримати Витяг про державну реєстрації права власності на нерухоме майно, а саме земельну ділянку(пай).

Державний кадастровий реєстратор протягом 14 днів з дня реєстрації заяви здійснює державну реєстрацію земельної ділянки або надає заявнику мотивовану відмову.

На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику безкоштовно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Нагадуємо:

1 липня 2021 року в Україні офіційно стартував ринок сільськогосподарських земель.

Джерело:  УНІАН