сміттєзвалище в Сокільниках

Виявлено ще одне сміттєзвалище в Сокільниках

Місцеві скаржаться, що не можуть і не мають засобів, аби боротися з порушниками.

Державна екологічна інспекція виявила несанкціоноване сміттєзвалище в Сокільниках, що біля міста Львова.

Роботи з ліквідації сміттєзвалища вже розпочаті, однак частина відходів і надалі зберігається на земельній ділянці за 300 метрів від дороги Львів-Пустомити“, – йдеться в повідомленні екоінспекції.

Такі випадки непоодинокі – розповів голова Сокільницької ОТГ Тарас Сулимко. Він переконаний, що сміття викидають не мешканці Сокільників – його привозять зі Львова.

Останній випадок, який ми виявили, – вночі хтось вивіз на місцевий цвинтар старі дивани, пакети й повно іншого непотребу. Ми знайшли квитанції, звідки це все було. Це, яке виявила Держекоінспекція, – теж привезли цілу машину сміття, висипали й поїхали“, – розповів Тарас Сулимко.

Він додав, що вже не раз ловили порушникі, які вивозять і скидають у Сокільниках сміття, викликали поліцію. Але це не дало ніякого ефекту.
 

Штрафи просто смішні – приблизно 1000 гривень. То навіщо їм далеко їздити? Найближче до Львова село – Сокільники. Це ж не мешканці Сокільників вивозять непотріб, усі мешканці, кожен індивідуально, мають укладені угоди з організацією, що вивозить сміття“.

 

У Сокільницькій громаді кажуть, що шукають методи для боротьби з несанкціонованим вивезенням відходів на їхню територію.
 

Ми впіймали не одну машину – повідомляли поліцію. Боремося також таким чином, що ставимо камери, маємо охоронну фірму, яка чергує. Але те, що виявляємо порушення, не дає жодного результату. Занадто малі штрафи. Якби когось зловили й оштрафували не на тисячу гривень, а хоча б на 20-30 тисяч, тоді, можливо, був би результат“.

 

Тарас Сулимко згадує, що раніше вже був випадок, коли на цій самій дорозі висипали пробірки. Однак попри те, що були знайдені і медичні картки, і прізвища, винуватців не покарано.

Джерело:  Espreso Tv

 

Тим часом…

Інспекція контролює питання ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ на території Сокільницької сільської ради


 

Державною екологічною інспекцією у Львівській області проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Сокільницькою сільською радою в частині виконання вимоги Інспекції щодо забезпечення в повному обсязі ліквідації несанкціонованих і неконтрольованих сміттєзвалищ на підпорядкованій території.

За результатами проведених обстежень місць розташування несанкціонованих і неконтрольованих сміттєзвалищ на території Сокільницької сільської ради, Інспекцією було встановлено, що роботи по ліквідації розпочаті. Водночас, частина несанкціонованого розміщення відходів і надалі зберігається на земельній ділянці поблизу с. Сокільники, якщо рухатись з м. Львова на відстані 300 м від дороги Львів-Пустомити в напрямку дачних будинків.

Спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції на земельній ділянці, де несанкціоновано розміщуються відходи, відібрано проби ґрунту для проведення досліджень на предмет забруднення земельних ресурсів.

Інспекцією також встановлено, що Сокільницькою сільською радою, як органом місцевого самоврядування, не забезпечено виконання делегованих повноважень передбачених статтею 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та статтею 12 Закону України «Про відходи».

За фактом виявленого порушення голову Сокільницької сільської ради притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 1885 Кодексу України про адміністративні правопорушення. На усунення порушення голові Сокільницької ради видано відповідну вимогу.

Джерело:  Державна екологічна інспекція України