Як обрати дизайнера інтер’єру?

Після оформлення всіх документів купівлі-продажу новобудови, у багатьох власників виникає питання – що робити, щоб ремонт придбаної квартири їх задовільнив. Всі, мабуть, звернули увагу, що в деякій, навіть у вишуканій та комфортній обстановці, ми відчуваємо себе незатишно. І навпаки, наша власна квартира, де все, здавалося б, побудовано на простоті, відсутності розкоші і зайвих деталей, здається нам такою рідною. Справа тут не тільки у звичці і сімейних традиціях.

Насправді, кожному з нас до душі певний стиль інтер’єру. Тому, щоб ремонт задовільнив вас і всі були задоволені кінцевим результатом, на сам перед, потрібно вирішити, який з існуючих сучасних стилів оформлення квартир вам до вподоби. Потрібно підібрати той стиль інтер’єру, в якому вам і вашій родині буде добре та комфортно.

Ми пропонуємо вам 13 найактуальніших напрямків сучасного інтер’єру, а саме:

  • Класичний стиль
  • Скандинавський стиль
  • Лофт
  • Стиль контемпорарі
  • Мінімалізм
  • Неокласика
  • Екостиль
  • Кантрі
  • Сучасний стиль
  • Хай-тек
  • Еклектика
  • Середземноморський стиль
  • Стиль вінтаж


Інколи, навіть професійний дизайнер може бути безсилий, оскільки він навряд чи відчує психологічний тип вашої особистості.
  

Як обрати дизайнера інтер'єру


Обрати дизайнера – приблизно те ж саме, що обрати лікаря.

Тому важливо знайти не просто професійного дизайнера, “свою людину”, з якою вам буде комфортно працювати і спілкуватися. Доцільно підбирати дизайнера ще на стадії проєктування будинку або купівлі квартири. Багато грошей можна заощадити, якщо запросити дизайнера під час вибору одного з варіантів квартир, щоб обговорити і перевірити реалізацію проєктного планування та можливого перепланування.

Шукайте дизайнера за кілька місяців до “отримання ключів”, задовго до початку ремонту придбаної квартири. Чим раніше ваш дизайнер проведе обміри та почне розробляти дизайн-проєкт, тим кращим буде результат. Закладіть як мінімум, пару місяців на створення та узгодження з вами дизайн-проєкту, обговоріть можливість внесення змін під час проведення робіт.

Перше питання, яке задає собі людина, яка вирішила найняти дизайнера інтер’єру – скільки це коштує? Але, перш ніж визначатися з бюджетом на дизайнера (а ціни можуть відрізнятися в десятки разів), необхідно визначитися з бюджетом на весь ремонт. Мається на увазі абсолютно все – і будівельники, і чорнові матеріали, і вартість оздоблюваних робіт, меблів, освітлення, техніка, текстиль, і навіть аксесуари. Сенс в тому, що, чим дорожче передбачається ремонт, тим більше будуть коштувати послуги дизайнера. Зазвичай, на дизайн-проєкт слід закладати 5-10% від бюджету всього ремонту.

Найвагоміший аргумент на користь того чи іншого фахівця – це порада від родичів і знайомих. Тому розпитайте своїх друзів про те, чи працював з дизайнером, чи сподобалося, який результат? Має сенс звернути увагу тільки на дизайнерів, яких рекомендують за підсумками роботи з ними. Краще навіть подивитися ремонт, який ваші друзі зробили з цим дизайнером.

Як обрати дизайнера інтер'єру


Якщо ви шукаєте дизайнера у пошукових системах інтернету, то формулюйте запит більш детально:

  • За типом нерухомості: дизайн інтер’єру квартири в новобудові або дизайн інтер’єру заміського будинку
  • За географічним розташуванням: дизайн інтер’єру квартири в конкретному місті)
  • За стилістикою: дизайн інтер’єру будинку в певному стилі (наприклад, арт-деко)


Наступний крок – порівняйте послуги дизайнерів, які вас зацікавили. Напишіть або подзвоніть обраному фахівцю, вкажіть площу об’єкту, його розташування і терміни реалізації. Попросіть надіслати портфоліо, ціни, можливо, зразок технічного завдання. Вже по тому, як вам відповість дизайнер, ви зможете зробити висновок щодо його відповідальності, навичок комунікації, адекватності та наскільки вам буде зручно з ним працювати.

Виберіть найбільш перспективних кандидатів і призначте з ними зустріч. В ідеалі – відразу на об’єкті. Зверніть увагу на те, чи людина пунктуальна. Ви повинні зрозуміти, наскільки вам з цією людиною комфортно спілкуватися. Чи бачите ви в ньому партнера та однодумця.

Ваше завдання – знайти єдиного дизайнера, з яким вам приємно і комфортно працювати. Але обов’язково радимо мати ще одного, на випадок, якщо на перших етапах роботи з обраним фахівцем у вас щось серйозно «не складеться» у відносинах, і ви не погодитесь продовжувати співпрацю. Тоді вам не доведеться починати весь процес з самого початку.

Кінцевий етап – це офіційне підписання договору та сплата авансу. Найголовніше – уважно прочитати договір, особливо розділи, які стосуються складу самого проєкту, порядку виконання робіт і оплати.