оформити інтер'єр власноруч

Як оформити інтер’єр власноруч?

Якщо для облаштування житла ви не плануєте залучити професійного дизайнера, то радимо оформити інтер’єр власноруч або скористатися нашими рекомендаціями і принципами оформлення інтер’єру квартири, яка не буде схожа на інші.

В інтер’єр можна і потрібно включати різні предмети, які характеризують вас, як особистість. Поєднувати речі не за правилами, орієнтуватися на свій смак, спосіб життя і не забувати про свої захоплення.  

оформити інтер'єр власноруч


Рекомендації для тих, хто хоче оформити інтер’єр, який не вийде з моди ще довгий час:

 • Використовуйте ідеї з робіт світових зірок дизайн інтер’єра у інтернеті, журналах і т.п.
 • Уникайте нав’язливих візерунків та принтів.
  Наприклад, майже у кожного в квартирі є штори. Однотонні штори з льону або бавовни ніколи не втратять своєї актуальності.
 • Обирайте предмети без декору.
  Наприклад, вибір дверей. Шкло з малюнком, складні візерунки, рясний декор – все це точно застаріє швидше, ніж гладка поверхня або проста класична фільонка.
  Меблі повинні бути нейтральними, не занадто помітними і мати зрозумілу геометричну форму.
 • Відмовтеся від нереалістичних імітацій.
  Основний принцип – менше штучного і всяких імітацій, більше справжнього і натурального.
  Наприклад, пластикові плінтуси під дерево не прикрасять жоден інтер’єр. Кухонні фартухи з фотодруком, фотошпалери з природою, на щастя, стають екзотикою.
 • Якщо обираєте дерево – то натурального відтінку.
 • Відмовтеся від дуже відомих і набридливих предметів дизайну (дизайнерські стільці, пуфи, столики і т.д.)
 • Додайте інтер’єру індивідуальність. Нехай ваше житло розповість про вас і ваші захоплення.
 • Обраний стиль повинен відповідати типу житла, його вихідним даним, розташуванню квартири і її плануванню.
 • Використовуйте предмети мистецтва.
  Справжнє мистецтво в інтер’єрі завжди зосереджує погляд і виглядає актуально (авторські картини, панно, статуетки і т.д.)
 • Не відмовляйтеся від темних відтінків (тонів).
  Колір стін не обов’язково повинен бути тільки світлим. Скажімо, темні і складні відтінки сірого не вийдуть з моди.
 • Залишіть вінтаж (предмети старовини).
  Вінтажні меблі та світильники легко приживаються у сучасних інтер’єрах. Оригінальні предмети дизайну минулих років прикрасять інтер’єр, додадуть особливого духу та зв’язку з історією. Такий інтер’єр завжди буде по-за часом.
 • Позбувайтесь зайвого – це актуальна порада у створенні інтер’єру, який не застаріє. Принцип: чим легше і простіше – тим краще. Більше чистих ліній, менше декору, фактур, меблів, речей – це шанс продовжити життя своєму інтер’єру.
оформити інтер'єр власноруч


Пропонуємо вашій увазі ідеї, які допоможуть підкреслити вашу індивідуальність в інтер’єрі.

 • Декоруйте інтер’єр предметами з ваших подорожей.
  Наприклад, декоративні тарілки, маски, дзеркала, макроме на стіні цілком можуть претендувати на родзинку інтер’єру.
 • Оформлюйте стіни фотографіями.
  Фотографії – один з найпоширеніших способів декорування поверхонь. Це не тільки створить унікальний дизайн кімнати. Фотографії, зберігаючи позитивні моменти з минулого, будуть викликати масу теплих і приємних спогадів кожен раз, коли ви будете на них дивитися.
 • Включіть в інтер’єр хобі.
  Наприклад, можна виділити найкращу, центральну поличку для вашої колекції книг, платівок, фігурок і т.д.). Навіть, якщо ви займаєтеся малюванням на аматорському рівні, в інтер’єр можна включити декілька ваших вдалих гравюр або начерків. Картини зроблять інтер’єр будинку багатогранним і живим.
 • Облаштуйте арт-стіну.
  Оформіть арт-стіну з постерами, написами і декором, який відображає ваші думки і погляди.
 • Зробіть ставку на кольори, які подобаються саме вам.
  Якщо вам подобається темний колір, включіть в інтер’єр декор з таким відтінком.
 • Поєднуйте речі не за правилами.
  При виборі декору для інтер’єру орієнтуйтеся, насамперед, на свої смаки і уподобання. Комбінуйте речі, які здаються абсолютно різними. В цьому незвичайному поєднанні і буде виявлятися ваша індивідуальність.
 • Облаштуйте простір під себе.

Пам’ятайте, що інтер’єр – це, в першу чергу, відображення ваших звичок і способу життя. Обмірковуючи його оформлення, орієнтуйтеся на власний комфорт, а не на правила і норми. Наприклад, якщо ви не користуєтеся телевізором у вітальні, не треба ставити його там тільки тому, що так прийнято. А, якщо любите дивитися фільми перед сном, можна сміливо обладнати ТВ-зону перед ліжком.

У спробах зробити простір унікальним та несхожим на інші, ми інколи готові на будь-що: переплачуєм за дизайнерські рішення, йдемо на поступки власному комфорту та жадібно вишуковуєм найактуальніші тенденції та тренди. Радимо вам піти більш простішим шляхом: поставити ваші смаки і захоплення на перше місце в інтер’єрі.