Який стиль інтер'єру обрати

Який стиль інтер’єру обрати для майбутньої квартири або будинку? Частина 2.

В цій статті ми продовжуємо розглядати різноманітні стилі дизайну інтерьєра, чим вони відрізняються один від одного, які характерні риси їм притаманні, який стиль інтер’єру обрати?

Пропонуємо вашій увазі ще один з найпопулярніших стилів оформлення квартир та будинків.

Стиль ар-деко

Ар-деко (або артдеко) завжди привертає увагу і знаходить своїх шанувальників. Назва ар-деко означає “декоративне мистецтво”. Цей напрямок з’явився на початку ХХ століття в Парижі та досяг найвищої своєї популярності в 1920-1930 р.р. у результаті об’эднання кількох стилів.

 

Стиль ар-деко в інтер'єрі

 

Стиль ар-деко в інтер’єрі – це втілення гламуру, розкоші та багатства. Він неймовірно популярний на сьогодняшній день. Дизайн інтер’єру у цьому напрямку найчастіше обирають представники елітного класу, що володіють витонченим, вишуканим смаком і не уявляють своє життя без розкошів. Вони не бояться сміливих та витончених форм, вміють цінувати і дивувати інших ексклюзивними предметами.

Відмінна риса інтер’єру стилю ар-деко – строгі геометричні форми. Інші характерні риси: чіткі лінії, сходинкові форми, декор у вигляді вигинів та зигзагів, контрасні та яскраві контури, масивні дзеркала. У ньому немає місця природним мотивам і романтичним принтам.

Дорогі і рідкісні природні матеріали, скло, дерево, натуральна шкіра, лаковані поверхні, слонова кістка, крокодиляча та зміїна шкіра, алюміній, нержавіюча сталь, глянцева керамічна або кам’яна плитка – обов’язково використовується при оформленні простору у цьому напрямку. Все це додає розкоші інтерьєру, але суттєво впливає на вартість ремонту. Стиль ар-деко вимагає великих вкладень.

Колір – це ще одна з важливих деталей інтер’єру, який підкреслює статусність дизайну квартири. Переважно, інтер’єри стилю ар-деко оформлюються в чорних, білих, сірих, сріблястих, бежевих та коричневих тонах. Іноді зустрічаються відтінки металу, а також додавання розкішного золотого, зеленого, блакитного, червоного або бордового кольору.

 

Стиль ар-деко в інтер'єрі

 

Гладенькі поверхні – характерні риси ар-деко. Лак і глянцева фарба, поліроване дерево і метал – все повинно сяяти та блищати. Велика кількість скла і дзеркал створює вишукану гру відблисків. Причому, використовуються, як великі дзеркала в багатих рамах, так і дзеркальна плитка чи дзеркальні меблі. Глянцеві фасади кухонь та столів, дзеркала в ажурних рамах, переломлення світла через скло люстр та блиск поверхні сучасної техніки підтримують гламурну атмосферу ар-деко.

Слід зазначити, що стиль ар-деко використовує розкішні матеріали, гладкі коштовні тканини з графічними принтами. Шовк, сатин, тафта, оксамит, парча, натуральне хутро в поєднанні з золотом та дзеркалами створюють особливу атмосферу розкоші.

Тваринні принти та етнічні мотиви, шкури тварин (зебри та поні), слонова кістка, шкіра рептилій, перламутр та інші екзотичні матеріали, східні орнаменти, єгипетські мотиви – також знаходять своє відображення в цьому вишуканому стилі.

Меблі в ар-деко обираються за таким принципом: якщо стіни світлі, то меблі повинні бути темними, мати дорогий та шикарний вигляд. Ніжки та упори для столів і стільців найчастіше виконують у різноманітних, незвичайних формах. Серед меблів можна побачити округлі предмети з хромованими або дерев’яними ручками. Для декорування сидінь використовують натуральну шкіру.

Також в ар-деко для декорування поєднують екзотику і примітивне мистецтво, а також так звану “єгиптоманію“, один з найпопулярніших символів якої «сонце, що сходить», або «єгипетське півколо».

 

Стиль ар-деко в інтер'єрі