Який стиль інтер'єру обрати

Який стиль інтер’єру обрати для майбутньої квартири або будинку? Частина 3.

Продовжуємо розглядати різноманітні стилі дизайну інтерьєра, чим вони відрізняються один від одного, які характерні риси їм притаманні, який стиль інтер’єру обрати?

Пропонуємо вашій увазі ще один з найпопулярніших стилів оформлення квартир та будинків.

Стиль еклектика

Еклектика виникла на початку минулого століття. Тоді часто поєднували різні види стилів в інтер’єрі, в результаті чого і з’явився окремий напрямок, який сьогодні ми називаємо еклектикою.

 

Стиль еклектика в інтер'єрі

 

Невимушене поєднання різних напрямків, зазвичай двох-трьох, в межах одного кольорового рішення та близькості текстур, за формою, кольором, розміром елементів, та достатня кількість декору відрізняють еклектику. Нерідко синонімом еклектики вважають історизм, адже цей стиль об’єднує різноманітні напрямки епох та культур, що є головною ідеєю еклектики.

Незважаючи на принцип поєднувати непоєднуване, еклектика все ж не безглузде нагромадження речей. Такий дизайн підійде кожному куточку квартири або будинку: кухні, спальні, вітальні, кабінету та навіть вбиральні. При цьому еклектика не ставить в жорсткі рамки одного стилю – вона об’єднує історію та сучасність, елементи з різних країн і культур. У такому інтер’єрі буде добре дивитися і улюблене дідове крісло, і статуетка, яку привезли з іншого кінця світу.

Різноманітні елементи в еклектичному інтер’єрі поєднуються між собою завдяки єдиному кольоровому рішенню. Також надається перевага чистим, природним відтінкам: небесно-блакитному, насиченому зеленому, сонячно-жовтому, квітково-рожевому. Однаково доречними будуть яскраві поєднання та пастельна гамма. Таке рішення створює гармонійний та цілісний інтер’єр.

 

Стиль еклектика в інтер'єрі

 

Текстури також грають важливу роль в еклектичному інтер’єрі, перевага віддається шовковим шпалерам. Інший оригінальний варіант оформлення стін – виконаний вручну художній розпис.

Еклектика передбачає нейтральну стелю: білу, кольору слонової кістки, молочну, ніжно-блакитну, світло-сіру. Якщо хочеться чогось більш складного – підійдуть розпис, багатошарова ліпнина або мозаїчні панно. Візуально розширити і збагатити простір допоможуть дворівневі стелі.

При виборі підлоги краще зупинитися на нейтральній паркетній дошці, щоб не перевантажити інтер’єр.

Гармонійне сусідство меблів у різних стилях – основа еклектики. Різні по стилю, але гармонійні за кольором меблі доповнюють текстилем: серветки на столах, плед на дивані, штори – все повинно органічно поєднуватися.

Не можна не відзначити важливість декору. Саме він робить цей напрямок живим та динамічним. Декор в еклектиці – абсолютна свобода творчості. Саме велика кількість деталей та декоративних елементів робить цей стиль дуже популярним. Інтер’єр доповнять старовинні бра, панно з фотографій, витончені свічники, стильні вази з дутого скла, привезені з подорожей статуетки.

 

Стиль еклектика в інтер'єрі

 

Текстилю багато не буває – ще одне золоте правило еклектики. На вікна вішають важкі, щільні штори. Дивани та крісла прикрашають покривалами і декоративними подушками. На підлогу стелять масивні килими або килимові доріжки з етнічними мотивами.

Фінальний штрих – об’ємна кришталева люстра. Альтернатива кришталю – люстра з дерев’яного каркаса, з безліччю скляних деталей і позолочених елементів.

Слід зазначити, що стиль еклектика підійде творчим людям, які полюбляють гарні речі і домашній затишок, які не хочуть заганяти себе в рамки одного стилю, для тих, хто не терпить одноманітності. Еклектика відмінно підійде темпераменту сучасних креативних людей, які мають гарний смак.

 

Стиль еклектика в інтер'єрі