Продаж земельних ділянок або прав на них через електронні аукціони

Запуск ринку землі за тиждень: Кабмін вніс зміни до порядку ведення держреєстру

Уряд вніс деякі зміни в порядок ведення держреєстру речових прав на нерухоме майно, що дозволить забезпечити повністю коректну процедуру продажу, правильне оформлення всіх відомостей у реєстрі.

Про це повідомив прем’єр Денис Шмигаль.

 

Зростанню економіки буде сприяти й ще одна історична реформа, яка буде запущена вже через тиждень – ми говоримо про запуск ринку землі. Сьогодні внесем деякі зміни в порядок ведення державного реєстру речових прав на нерухоме майно, це дозволить забезпечити повністю коректну процедуру продажу, правильне оформлення всіх відомостей у реєстрі.

Аграрії, які багато років працюють на землі, отримають переважне право її викупу. В той же час, усі угоди купівлі-продажу будуть перевірятись на дотримання вимог закону“, – сказав Шмигаль, відкриваючи засідання.
 

1 липня 2021 року відбудеться офіційний запуск ринку землі, якого очікують українські землевласники і землекористувачі. Для фермерських господарств життя в реаліях функціонування ринку землі може дати як суттєвий поштовх у розвитку фермерських господарств, так і банально знищити їх.

Згодом уряд затвердив внесення відповідних змін.

За словами прем’єра, Міністерство аграрної політики має забезпечити необхідний рівень інформування, “щоб люди на місцях розуміли всі переваги земельної реформи“.

Ринок землі – це про справедливість, коли громадяни України нарешті зможуть вільно розпоряджатись своїм майном, як це передбачено Конституцією. І так само ринок землі – це про економічний розвиток держави і успішність українських аграріїв“, – додав він.

Нагадаємо:

Президент Володимир Зеленський підписав закон №2194 щодо проведення земельної децентралізації, а також заявив, що за часи мораторію на продаж землі деякі політики і бізнесмени вкрали у держави землю площею майже 2 півострови Крим.

джерело: Економічна правда